Freier Videoreporter

Freier Videoreporter redaktues video Regjistrimi i video teatrit Prodhimi video i raporteve televizive


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Projektet e përfunduara Kontaktoni

Freier Videoreporter - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në ueb, TV, BluRay, DVDA po përpiqeni për një nivel të lartë cilësie pavarësisht një buxheti të vogël?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. Freier Videoreporter është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç, ne përdorim kamera të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit. Kjo siguron cilësi optimale të imazhit edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kësaj i shtohen kokat rrotulluese të programueshme, telekomanda ... kjo minimizon përpjekjet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Ne mund të punojmë për ju në fushat e mëposhtme, ndër të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Freier Videoreporter është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kjo siguron cilësi identike të figurës edhe me 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Freier Videoreporter tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për televizion dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Ne gjithashtu përdorim kamera të shumta për të regjistruar intervista, tryeza të rrumbullakëta, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Fatkeqësi e akullt: Reese zbulon ngjarjet dramatike midis Freyburg dhe Halle 1800

Freyburg në Halle: Udhëtimi i frikshëm në akull nga Reese & Ërnst ... »
Video e imazhit: Shëtitja e Pashkëve në konceptin e jetesës së Streipert

Koncepti i jetesës Streipert: Shëtitja e ... »
Valixhe Saale-Unstrut 2018/2019: fotosesion me kompaninë e marketingut bujqësor Saxony-Anhalt - intervistë me Thomas Böhm, kreu i Zyrës Ekonomike Burgenlandkreis.

Raport televiziv në lidhje me fotosesionin për valixhen e re Saale-Unstrut 2018/2019 ... »
Një udhëtim nëpër 16 fshatrat në Elstertal: intervistë me video me Corina Trummer, Hartmut Krimmer dhe Klaus-Dieter Kunick rreth librit të ilustruar Wetterzeube - 16 fshatra në Elstertalin e bukur dhe si erdhi ai.

Corina Trummer, Hartmut Krimmer dhe Klaus-Dieter Kunick në bisedë: Si lindi libri ... »
"Jubile në Naumburg: SG Friesen feston 35 vjetorin e shkollës së arteve marciale me demonstrata mbresëlënëse" - raport televiziv me intervista me Gerold Käßler dhe Peter Bittner.

"35 vjet SG Friesen: Shkolla e arteve marciale në Naumburg mbështetet në ... »
Diskriminimi në shkolla - mendimi i një qytetari nga distrikti Burgenland.

Diskriminimi në shkolla - Një letër nga një qytetar i distriktit ... »
Një vështrim në jetën e ushtarëve romakë: Bisedë me Annett Börner rreth ndërmjetësimit të historisë ushtarake romake në Arche Nebra.

Intervistë me Annett Börner: Si Arche Nebra me Ditën e saj Romake ngjall ... »
Ethet e hendbollit në Burgenlandkreis: WHV 91 takohet me SV Anhalt Bernburg II. Shikoni të gjithë lojën në rezolucion mbresëlënës 4K

WHV 91 kundër SV Anhalt Bernburg II: Lojë emocionuese hendbolli në ligën ... »
Vizita e Prefektit - Një pasqyrë e banketit romak në Arche Nebra me Monika Bode si zonja e shtëpisë.

Një natë romake në Arche Nebra - Një intervistë me zonjën Monika ... »
Udhëtimi muzikor i zbulimit në Weißenfels: Një raport televiziv mbi koncertin e shëtitjes në Festivalin e 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në Weißenfels. dr fil. Në një intervistë, Maik Richter shpjegon se si koncerti ndihmon për ta bërë muzikën e Heinrich Schütz të aksesueshme për një audiencë më të gjerë.

Përshtypjet tingëlluese në Weißenfels: Raport televiziv mbi koncertin e ... »
Tregime në shtëpi të dashurisë, vrasjes dhe djallit në Kayna - Vdekja tragjike e një dashnori.

Historia dramatike e dashurisë: Vrasja dhe djalli në Kayna - historitë lokale ... »
Koncerti i Ray Cooper unplugged drejtpërdrejt në Kishën e Kalasë Goseck (Pjesa 2)

Koncerti i 5-të i Ray Cooper në Kishën e Kalasë Goseck (pjesa ... »Freier Videoreporter edhe në gjuhë të tjera
slovenščina ▸ slovenian ▸ Σλοβενική
বাংলা ▸ bengali ▸ 벵골 사람
українська ▸ ukrainian ▸ Úcráinis
Српски ▸ serbian ▸ serbia
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnamesisk
hrvatski ▸ croatian ▸ kroatialainen
português ▸ portuguese ▸ португал тілі
қазақ ▸ kazakh ▸ qazax
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ persia persia
suid afrikaans ▸ south african ▸ južnoafrikanac
türk ▸ turkish ▸ түрік
lietuvių ▸ lithuanian ▸ литва
čeština ▸ czech ▸ czech
ქართული ▸ georgian ▸ georgies
deutsch ▸ german ▸ limba germana
norsk ▸ norwegian ▸ Норвежский
Монгол ▸ mongolian ▸ mongolski
latviski ▸ latvian ▸ latvia
basa jawa ▸ javanese ▸ giavanese
español ▸ spanish ▸ španjolski
Ελληνικά ▸ greek ▸ grecki
עִברִית ▸ hebrew ▸ Εβραϊκά
हिन्दी ▸ hindi ▸ Ħindi
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ azerbejdžanski
svenska ▸ swedish ▸ suedez
беларускі ▸ belarusian ▸ valgevenelane
한국인 ▸ korean ▸ корей
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ indonesisk
eesti keel ▸ estonian ▸ estonski
عربي ▸ arabic ▸ अरबी
română ▸ romanian ▸ ρουμανικός
italiano ▸ italian ▸ taliansky
magyar ▸ hungarian ▸ հունգարերեն
français ▸ french ▸ فرانسوی
中国人 ▸ chinese ▸ صينى
suomalainen ▸ finnish ▸ фински
malti ▸ maltese ▸ malteze
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ луксембуршки
Русский ▸ russian ▸ rusă
polski ▸ polish ▸ poļu
հայերեն ▸ armenian ▸ armenac
македонски ▸ macedonian ▸ makedonia
bugarski ▸ bulgarian ▸ bulgaars
íslenskur ▸ icelandic ▸ Исланд
nederlands ▸ dutch ▸ walanda
shqiptare ▸ albanian ▸ albanisch
bosanski ▸ bosnian ▸ boşnakça
gaeilge ▸ irish ▸ irlandês
dansk ▸ danish ▸ daneze
日本 ▸ japanese ▸ japanski
english ▸ anglais ▸ ინგლისური
slovenský ▸ slovak ▸ slovak


Update van deze pagina door Zaw Lal - 2024.05.23 - 03:42:31