Freier Videoreporter

Freier Videoreporter Regjistrim video me shumë kamera video gazetare raportet video


Mirë se vini Shërbimet tona Çmimet Referencat (përzgjedhja) Na kontaktoni

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues

Në gjurmët e Heinrich Schütz: Raport televiziv mbi shëtitjen e...


Dr. fil. Maik Richter (asistent kërkimor Heinrich-Schütz-Haus) , Festivali i 21-të i Muzikës Heinrich Schütz, koncert shëtitore, distrikti Burgenland, Weißenfels, Raport televiziv, intervista, Verley dhe paqe


Freier Videoreporter - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar në TV, ueb, në disk Blu-Ray, DVD.Cilësi e jashtëzakonshme pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Këto dy gjëra zakonisht nuk janë të mundshme në të njëjtën kohë. Freier Videoreporter është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Përdoren kamera aktuale të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet pavarësisht kushteve të vështira të ndriçimit. Përdorimi i pjerrësive të programueshme të motorit lejon që kamerat të kontrollohen nga distanca dhe minimizon fuqinë punëtore, gjë që redukton kostot.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Freier Videoreporter është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, Freier Videoreporter nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Freier Videoreporter ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Në varësi të porosisë, ne përdorim edhe disa kamera për prodhimin e videove të intervistave, eventeve të diskutimit, tryezave të rrumbullakëta etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Freier Videoreporter ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Komponentët elektronikë janë shkaku i zakonshëm i humbjes së të dhënave nga hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk i kanë këto. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet e punës sonë
Loja e hendbollit në Ligën e Shoqatës së Jugut midis WHV 91 dhe SV Friesen Frankleben 1887 ka të bëjë me pika të rëndësishme. Në intervistën pas lojës, Steffen Dathe nga WHV 91 flet për momentet kryesore të lojës dhe performancën e ekipit të tij.

WHV 91 lufton në Verbandsliga Süd kundër SV Friesen Frankleben 1887 për ... »
Krishtlindjet me oborr në Naumburg: Ardhja në oborre me reporteren e re Annica Sonderhoff dhe kryebashkiakun Bernward Küper

Magjia e ardhjes në oborret e Naumburgut: Gazetarja e re Annica Sonderhoff raporton ... »
Turneu i Kunsthaus Zeitz - Një vizitë në ekspozitën e organizuar nga OpenSpace dhe Kloster Posa eV me fokus në veprat e artit dhe rëndësinë e tyre për rajonin.

Intervistë me Christian Thieme (Kryetari i Qytetit të Zeitz) - Si kontribuon ekspozita ... »
Ninja flet për derdhjen: Rrezik për të pavaksinuarit? - Zëri i Qytetarëve të Distriktit Burgenland

Derdhja: rrezik për të pavaksinuarit? - Intervistë me Ninja - Zëri i ...»
Shfaqja e sivjetme e Krishtlindjeve në Teatrin e Naumburgut, “Borëbardha dhe 7 xhuxhët”, ka një moto të pazakontë: një tentativë vrasjeje të trefishtë. Kristine Stahl drejton dhe është përgjegjëse për vendosjen e skenës. Në intervistë ajo tregon se si e ka integruar temën në përrallën e njohur.

Përralla e Krishtlindjeve "Borëbardha dhe 7 xhuxhët" do të shfaqet ... »
Si i shtyu alkooli njerëzit e Zeitz-it nën tokë: Në një intervistë video, Andreas Wilke flet për krijimin e Zeitz-it nëntokësor

Subterranean Zeitz: Andreas Wilke në një intervistë video në lidhje ... »
Turneu MUT ndalon në Weißenfels: turne tandem me biçikletë si shenjë kundër depresionit. Intervistë me pjesëmarrësin Andrea Rosch dhe një raport televiziv mbi rëndësinë e ndihmës dhe vetë-ndihmës për depresionin.

Çiklizmi kundër depresionit: Intervistë me pjesëmarrësin Andrea Rosch ... »
Raport televiziv mbi suksesin e qendrës së krijimtarisë Zeitz në mbështetjen e fëmijëve dhe të rinjve dhe efektet në zhvillimin e tyre krijues, intelektual dhe social.

Raport televiziv mbi historinë e suksesit të qendrës së ... »Freier Videoreporter ndërkombëtare
türk • turkish • turco
malti • maltese • maltesisk
bosanski • bosnian • bosniyalı
日本 • japanese • жапон
norsk • norwegian • נורבגית
slovenščina • slovenian • словеначки
فارسی فارسی • persian farsia • farsia peirsis
հայերեն • armenian • אַרְמֶנִי
беларускі • belarusian • bjeloruski
svenska • swedish • स्वीडिश
français • french • فرنسي
Српски • serbian • serwies
한국인 • korean • korean
عربي • arabic • 阿拉伯
қазақ • kazakh • ყაზახური
Монгол • mongolian • монгольский
nederlands • dutch • هلندی
ქართული • georgian • Гүрж
dansk • danish • danés
Ελληνικά • greek • grčki
latviski • latvian • Латышскі
español • spanish • orang spanyol
bahasa indonesia • indonesian • indonesisk
čeština • czech • کشور چک
shqiptare • albanian • albanez
中国人 • chinese • 中国語
tiếng việt • vietnamese • vietnamesesch
deutsch • german • alemán
azərbaycan • azerbaijani • azerbaïdjanais
italiano • italian • italų
suomalainen • finnish • finlandeză
বাংলা • bengali • بنگالی
eesti keel • estonian • estisk
suid afrikaans • south african • Νοτιοαφρικανός
hrvatski • croatian • hrvatski
magyar • hungarian • vengrų
română • romanian • румын
українська • ukrainian • người ukraina
slovenský • slovak • स्लोवाकी
Русский • russian • russe
हिन्दी • hindi • hindi
português • portuguese • portugiesisch
עִברִית • hebrew • hebrejski
basa jawa • javanese • iávais
polski • polish • pools
íslenskur • icelandic • 冰岛的
bugarski • bulgarian • bulharčina
english • anglais • англійська
lëtzebuergesch • luxembourgish • Люксембургскі
lietuvių • lithuanian • 리투아니아 사람
gaeilge • irish • आयरिश
македонски • macedonian • macedónsky


Peržiūra Claudia Adamu - 2024.06.24 - 11:04:07