Freier Videoreporter

Freier Videoreporter Специјалист за постпродукција. документарист видеограф на настанот


Добредојдовте Опсег на понуди Цените Референци (избор) Контактирајте не

Freier Videoreporter - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи стандарди со ограничена финансиска слобода?

Нормално, не можете да изберете помеѓу двете опции. Сепак, Freier Videoreporter е исклучок од правилото. Нашите камери се од ист тип и последна генерација, но имаат големи сензори за слика од 1 инчи. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Freier Videoreporter е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Freier Videoreporter може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Freier Videoreporter е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Интервју со Гунтер Волтер, Алијанса 90, Зелените - Сите го обвинуваат другиот за неуспехот!

Интервју со Гунтер Валтер, Bündnis 90, Die ... »
Концерт во живо на музичкото дуо RoCoco во црквата замок во Госек

Unplugged концерт на музичкото дуо RoCoco во црквата на ...»
Абакеј - Направете компромис и ќе преживеете (музичко видео)

Музичко видео на проектот Абакај насловен Направи ... »
ТВ репортажа за стратегијата за социјалните медиуми на градот Вајсенфелс со фокус на Фејсбук, интервју со Катарина Вокун (прес-служба на градот Вајсенфелс)

ТВ репортажа за предностите на присуството на Фејсбук ...»
Weißenfelser Handballverein 91 (WHV 91) ја задржува предноста против СВ 07 Аполенсдорф во Бургенландкрајс: Интервју со тренерот Бјорн Венигер за тактиката и стратегијата на неговиот тим.

Ракометен дуел во квартот Бургенланд: ВХВ 91 ...»
За децата - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

За децата - Поглед на жител на областа ... »
„ТВ извештај од информативниот саем за кариери во Цајц“ Телевизискиот извештај прикажува извештај од 21-от информативен саем за кариери во стручните училишта во областа Бургенланд во Цајц. Експертите Томас Бом и Мајкл Хилдебрант се исто така претставени во интервјуата и даваат увид во нивната работа и нивната перспектива на професионалниот свет.

„Саем за информации за кариера во Цајц: Стручни ... »
Концертот во живо на Вејд Фернандез во Бургвербен беше неверојатно искуство за сите кои ја сакаат неговата музика.

Концертот во живо на Вејд Фернандез во ... »
Kulturhaus Weißenfels посветен на кабарето: Нико Семсрот и неговата нова програма.

„Радоста е само недостаток на информации ... »
Агентот за недвижности - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Агентот за недвижности - мислење на граѓанин од ... »
Томи Фреш - музичко видео: Ти си моето сонце

Ти си моето сонце - музичко видео на уметникот Томи ... »
Борбениот дух во Оберлигата: ТВ репортажа за натпреварот ХК Бургенланд против ХСВ Аполда 90 Репортажа за борбениот дух на ХК Бургенланд на ракометниот натпревар во Оберлигата против ХСВ Аполда 90. Штефен Баумгарт, главниот тренер на ХС Бургенланд, го дава својот проценка во интервју за играта.

Ракометниот момент во Оберлигата: ТВ репортажа за ... »Freier Videoreporter речиси насекаде во светот
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongoliska
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ বুলগেরিয়ান
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estoniano
latviski ⋄ latvian ⋄ letton
italiano ⋄ italian ⋄ basa italia
беларускі ⋄ belarusian ⋄ vitryska
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ ליטאית
deutsch ⋄ german ⋄ Немецкий
Русский ⋄ russian ⋄ російський
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedónska
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazahstanski
dansk ⋄ danish ⋄ デンマーク語
svenska ⋄ swedish ⋄ шведська
Српски ⋄ serbian ⋄ serbski
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ 룩셈부르크어
magyar ⋄ hungarian ⋄ венгерскі
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandês
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengalski
basa jawa ⋄ javanese ⋄ Ява
中国人 ⋄ chinese ⋄ kineski
english ⋄ anglais ⋄ angličtina
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ פרסיה פרסית
polski ⋄ polish ⋄ fényesít
français ⋄ french ⋄ французскі
malti ⋄ maltese ⋄ maltiešu
عربي ⋄ arabic ⋄ Араб
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrajinski
한국인 ⋄ korean ⋄ koreanska
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamees
čeština ⋄ czech ⋄ чех
gaeilge ⋄ irish ⋄ īru
ქართული ⋄ georgian ⋄ վրաց
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ грчки
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finlandia
հայերեն ⋄ armenian ⋄ אַרְמֶנִי
shqiptare ⋄ albanian ⋄ آلبانیایی
slovenský ⋄ slovak ⋄ סלובקית
türk ⋄ turkish ⋄ tierkesch
español ⋄ spanish ⋄ španjolski
norsk ⋄ norwegian ⋄ नार्वेजियन
bosanski ⋄ bosnian ⋄ басьнійскі
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroat
română ⋄ romanian ⋄ rómáinis
português ⋄ portuguese ⋄ portugisiska
日本 ⋄ japanese ⋄ jaapani
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbejdžanski
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ словен
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ eabhrais
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ afrika t'isfel
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandski
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ इन्डोनेशियाई


Tarafından yapılan sayfanın yenilenmesi Raju Salazar - 2023.05.28 - 15:21:19