Freier Videoreporter

Freier Videoreporter ТВ известува документарист Продукција на видео интервју


Почетна страница Услуги Цените Преглед на проектот Контакт

Овие се вклучени меѓу другите услугиПаралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Freier Videoreporter е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. ...
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат...
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа...
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место,...
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само...
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Freier Videoreporter нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и ...Нашиот асортиман на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Freier Videoreporter. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Freier Videoreporter веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Ние не сме лабораториски стаорци - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Ние не сме лабораториски стаорци - Поднесување со ... »
Треба уште многу мртви! - Жител на областа Бургенланд

Треба уште многу мртви! - Интервју со граѓанин од ... »
„Сиерпински во натпреварувачки режим“: Поглед зад сцената на трката Химелсвеге со Валдемар и Андре Сиерпински

„Настан за трчање од врвна класа“: Извештај за ... »
Сето ова ме плаши - едно мислење - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Сето ова ме плаши - писмото од областа ... »
Видео придонес за снимање на долгометражен филм со Корина Харфуш во Цајц.

Видео репортажа за снимањето игран филм со ... »
Бодо Пистор - Мислите на еден граѓанин од областа Бургенланд

Бодо Пистор - жител на областа ... »Freier Videoreporter во други земји
日本   japanese   ճապոներեն
türk   turkish   turco
tiếng việt   vietnamese   vietnameze
فارسی فارسی   persian farsia   персидская фарсия
svenska   swedish   schwedisch
中国人   chinese   中国語
norsk   norwegian   norský
lietuvių   lithuanian   litovský
한국인   korean   coreano
deutsch   german   niemiecki
nederlands   dutch   holländska
עִברִית   hebrew   іврит
bosanski   bosnian   басьнійскі
suomalainen   finnish   فنلاندی
čeština   czech   চেক
português   portuguese   portuguese
dansk   danish   danmhairgis
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgs
suid afrikaans   south african   južni afričan
عربي   arabic   Араб
español   spanish   spagnolo
íslenskur   icelandic   islandský
қазақ   kazakh   kazašský
հայերեն   armenian   армян
Српски   serbian   세르비아 사람
shqiptare   albanian   আলবেনিয়ান
eesti keel   estonian   Естонська
বাংলা   bengali   bengali
română   romanian   رومانیایی
bugarski   bulgarian   ブルガリア語
gaeilge   irish   İrlandalı
hrvatski   croatian   Хорват
latviski   latvian   letón
français   french   Франц
bahasa indonesia   indonesian   indonēziešu
Монгол   mongolian   मंगोलियन
italiano   italian   イタリアの
polski   polish   পোলিশ
македонски   macedonian   makedonia
slovenský   slovak   स्लोवाकी
slovenščina   slovenian   slovène
basa jawa   javanese   爪哇语
Русский   russian   russisch
Ελληνικά   greek   người hy lạp
azərbaycan   azerbaijani   Азербайджанский
magyar   hungarian   ungāru
english   anglais   engelsk
беларускі   belarusian   belarussisch
ქართული   georgian   gruzijski
українська   ukrainian   الأوكرانية
malti   maltese   malteški
हिन्दी   hindi   hindi


Aggiornato da Kirill Cai - 2024.06.24 - 10:58:20