Freier Videoreporter

Freier Videoreporter Снимање видео за говор сечење видео продуцент на имиџ филм


Добредојдовте Опсег на услуги Барање за понуда Преглед на проектот Контактирајте не

Freier Videoreporter - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Голема побарувачка, но само мал буџет?

Како по правило, невозможно е да се реализираат и двете во исто време. Freier Videoreporter е исклучок од правилото. Користиме модерни камери со големи, најнова генерација на сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, минимизирајќи ја потребата од персонал и намалувајќи ги трошоците.


Од нашата палета на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Freier Videoreporter е вашиот партнер. Ние користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Freier Videoreporter нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Комплетна игра во 4K/UHD: HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa во Оберлигата во областа Бургенланд.

Горната лига на областа Бургенланд во фокус: HC Burgenland ... »
Писмо од еден претприемач од областа Бургенланд

Еден претприемач - Поднесокот со размислувања за ... »
Енергетска рационалност! Сега! - Видео извештај за EnergieVernunft Mitteldeutschland eV во салата на IHK

Видео извештај за овој настан на EnergieVernunft Mitteldeutschland ... »
Интервју со Тиемо фон Крејц: Како тој го дизајнира Руделсбург како место за култура и гостопримство

Руделсбург во Бад Кесен: патување низ историјата на ... »
Телевизиски извештај за митингот на IG Bergbau, Chemie, Energie (IG BCE) против постепеното исфрлање на јагленот, интервју со Мајкл Василијадис (претседател на IG-BCE), Вајсенфелс.

ТВ репортажа за демонстрациите на климатските ... »
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ... »
Велосипедска тура на Јохан Себастијан Бах од Лајпциг преку Вајсенфелс до Наумбург со попатна посета во црквата замок Свети Тринитатис во Вајсенфелс, во интервју: Улрих Боме (оргулист Томас во Лајпциг)

„Органистот на Томас, Улрих Боме, ве води на ... »
Цајц и фудбалот: Во видео интервју, Оливер Тиле зборува за развојот на спортот во градот од 1910 година

Од основањето на првиот клуб до денес: Оливер Тиле ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - гласот на ... »
За време на хоророт на Црната смрт животот го загубија 99 луѓе.

Црната смрт однесе 99 ... »Freier Videoreporter ширум светот
bosanski ‐ bosnian ‐ bosnijan
english ‐ anglais ‐ tiếng anh
日本 ‐ japanese ‐ japonés
basa jawa ‐ javanese ‐ 爪哇语
français ‐ french ‐ limba franceza
hrvatski ‐ croatian ‐ kroatisch
हिन्दी ‐ hindi ‐ hindi
dansk ‐ danish ‐ דַנִי
italiano ‐ italian ‐ italienska
română ‐ romanian ‐ rumano
中国人 ‐ chinese ‐ kitajski
norsk ‐ norwegian ‐ 挪威
македонски ‐ macedonian ‐ mazedonesch
slovenský ‐ slovak ‐ slowakesch
nederlands ‐ dutch ‐ הוֹלַנדִי
español ‐ spanish ‐ spanyol
suid afrikaans ‐ south african ‐ Южноафриканский
bugarski ‐ bulgarian ‐ bulgarescg
Српски ‐ serbian ‐ sırpça
deutsch ‐ german ‐ duits
gaeilge ‐ irish ‐ Ирланд
Монгол ‐ mongolian ‐ mongoli keel
Ελληνικά ‐ greek ‐ graikų
íslenskur ‐ icelandic ‐ islandeze
polski ‐ polish ‐ poljski
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ aserbajdsjansk
বাংলা ‐ bengali ‐ 孟加拉
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ vietnameze
türk ‐ turkish ‐ טורקי
čeština ‐ czech ‐ التشيكية
slovenščina ‐ slovenian ‐ slovinský
עִברִית ‐ hebrew ‐ hebrejski
қазақ ‐ kazakh ‐ 카자흐어
svenska ‐ swedish ‐ スウェーデンの
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ 룩셈부르크어
ქართული ‐ georgian ‐ gürcü
lietuvių ‐ lithuanian ‐ Литвански
українська ‐ ukrainian ‐ Ουκρανός
عربي ‐ arabic ‐ араб
eesti keel ‐ estonian ‐ Εσθονική
português ‐ portuguese ‐ पुर्तगाली
한국인 ‐ korean ‐ coreeană
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ farsia peirsis
հայերեն ‐ armenian ‐ armenska
malti ‐ maltese ‐ maltees
shqiptare ‐ albanian ‐ albānis
Русский ‐ russian ‐ रूसी
latviski ‐ latvian ‐ 拉脱维亚语
magyar ‐ hungarian ‐ vengrų
беларускі ‐ belarusian ‐ baltarusių
suomalainen ‐ finnish ‐ фінська
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ indonesies


Reviżjoni Alice Ramirez - 2024.06.24 - 12:16:03