Freier Videoreporter

Freier Videoreporter пилот на дрон Специјалист за постпродукција. Снимање видео за говор


Првата страница Опсег на понуди Цените Претходни проекти Лице за контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Портрет на клубот: Портрет на веслачкиот клуб...


ТВ-извештај, област Бургенланд, интервју со Клаус Ритер (претседател Веисенфелс веслачки клуб 1884 eV) , церемонија на надополнување, Веслачки клуб Вајсенфелс 1884 година, нова зграда за обука


Freier Videoreporter - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Високи барања, но само мал буџет?

Обично треба да се фокусирате на едното или на другото. Freier Videoreporter е исклучок од правилото. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Нашиот асортиман на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Freier Videoreporter ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Freier Videoreporter може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција
ТВ извештај: Важноста на Руделсбург за туризмот во областа Бургенланд

Патување во историјата: обиколка на Руделсбург ... »
Започнува Sparkassen FairPlay Soccer Tour 2018 во Наумбург - ТВ репортажа од прес-конференцијата со Рене Третшок

Фудбалската турнеја предизвикува возбуда во ... »
Дали ни треба Европа? Дебата во обиколницата Наумбург со студенти и експерти

ТВ репортажа: Како младите во областа Бургенланд ... »
Мислењата на навивачите и играчите за ракометниот натпревар помеѓу ХК Бургенланд и ХК Родертал II: повратни информации и реакции по натпреварот

Бургенланд победи против РК Родертал II: Преглед на ... »
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Ден ... »
Специјална награда за Bad Kösen: Во ТВ прилог е прикажано врачувањето на сертификатот „Heilbad“ од министерот за економија на Саксонија-Анхалт. Улрих Клосе и Холгер Фрицче коментираат за важноста на титулата за градот и неговата туристичка индустрија.

Градот Бад Косен е признат како здравствена бања: ... »
Портрет на американската пејачка Адриен Морган Хамонд и нејзината кариера во госпел музиката, со фокус на нејзината соработка со хорот Celebrate, Бургенландкрајс и нејзиното учество на вториот госпел концерт на отворено во Altmarkt во Хохенмолсен.

Интервју со Матијас Кејлхолц, свештеник од ... »
Силата е во средината: Мировни демонстрации во Наумбург, 12 јуни 2023 година.

Заедно за мир: Демо во Наумбург на 12 јуни 2023 ... »
Флорбол акција: Возбудливата игра помеѓу УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс и УХЦ Дебелн 06

Патот до јуниорскиот шампионат во фрутбол: Како UHC ...»
Здравје и храброст - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Здравје и храброст - Писмо од жител - Граѓанскиот глас ... »Freier Videoreporter на многу различни јазици
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ afraic theas
հայերեն ⟩ armenian ⟩ вірменський
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ индонезиски
polski ⟩ polish ⟩ полски
Русский ⟩ russian ⟩ russisk
svenska ⟩ swedish ⟩ Шведский
gaeilge ⟩ irish ⟩ irsk
عربي ⟩ arabic ⟩ Араб
italiano ⟩ italian ⟩ talijanski
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ هندي
Српски ⟩ serbian ⟩ серб
shqiptare ⟩ albanian ⟩ آلبانیایی
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islännesch
ქართული ⟩ georgian ⟩ জর্জিয়ান
čeština ⟩ czech ⟩ ceko
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ lussemburgiż
français ⟩ french ⟩ Франц
español ⟩ spanish ⟩ spanska
română ⟩ romanian ⟩ román
türk ⟩ turkish ⟩ turk
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ lituano
malti ⟩ maltese ⟩ 马耳他语
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ persian farsia
eesti keel ⟩ estonian ⟩ eastóinis
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
bosanski ⟩ bosnian ⟩ басьнійскі
deutsch ⟩ german ⟩ Немачки
magyar ⟩ hungarian ⟩ mađarski
nederlands ⟩ dutch ⟩ niederländisch
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonia
hrvatski ⟩ croatian ⟩ Хорватська
slovenský ⟩ slovak ⟩ slovakk
latviski ⟩ latvian ⟩ lettiska
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnam
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finnska
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bulgaars
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ sloveno
english ⟩ anglais ⟩ język angielski
中国人 ⟩ chinese ⟩ Ċiniż
norsk ⟩ norwegian ⟩ norvegų
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrainian
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ heebrea keel
português ⟩ portuguese ⟩ पुर्तगाली
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ grego
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengalisch
한국인 ⟩ korean ⟩ korejščina
basa jawa ⟩ javanese ⟩ jawajski
беларускі ⟩ belarusian ⟩ hviterussisk
日本 ⟩ japanese ⟩ जापानी
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbejdżański
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongolisht
dansk ⟩ danish ⟩ danois


페이지 업데이트 Tatiana Duan - 2024.06.24 - 09:56:43